Знайти найкращі цитати тепер дуже просто, всі цитати в одному місці, на нашому сайті

На нашому сайті ви знайдете підбірки перевірених найкращих цитат на будь-який смак. А зараз нумо розбиратися, що таке цитати, для чого вони і які можуть виникати казуси через неправильне цитування.

Що таке цитата?

Цитата (лат. cito – «зрушую», «викликаю») – це фрагмент художнього, публіцистичного, наукового чи будь-якого іншого раніше опублікованого твору, при наведенні якого обов’язковою є вказівка на джерело.

Знайти найкращі цитати

Необхідність використання і правильного оформлення цитат, що потрібні для аргументації поглядів автора, виникає не лише при створенні наукових праць. Знання крилатих висловів та вміння наводити доречні цитати розвивається ще зі шкільного віку, приміром, при написанні творів.

Важливим є вміння використовувати цитати визначних постатей також з огляду на те, що це, мов лакмусовий папірець, відображає рівень ерудованості та культури людини, окреслює сферу її зацікавлень (хтось полюбляє цитувати Конфуція, іншому до вподоби Шекспір або Стівен Гокінґ, а комусь до душі епатажні думки вокаліста улюбленого метал-гурту), а відтак – є одним із способів самовираження. Слова видатних людей, на які посилається мовець, посилюють та поглиблюють його власні слова і аргументи, під час усного чи письмового висловлення думок.

Використання цитат в інтернеті.

Цікаво, що використання цитат вже давно стало своєрідною традицією глобальної мережі Інтернет. Зокрема, цитати про успіх є одним із способів популярної нині самомотивації, адже дізнаючись про труднощі, які виникали на шляху успішних й знаменитих кумирів, людина отримує резерви енергії та ентузіазму для вчинення аналогічних дій. Така людина мовби починає розуміти усі па «танцю успіху».

Цитати про різні грані та прояви життя виконують схожу функцію і допомагають у повсякденній рутині правильно розставити акценти на справжніх, вічних цінностях, сприймати життєві перешкоди з гумором і жити відповідно до власних світоглядних концепцій, які посилюються і тримаються у рамках, створених тими людьми, на яких ми рівняємось, яких вважаємо взірцями реалізації таланту, інтелекту, здорового способу життя тощо.

Доречною родзинкою приязної розмови завжди можуть стати веселі цитати, покликані розрядити атмосферу і внести позитиву у дружню зустріч чи листування.

Ми живемо в інформаційному суспільстві, інформація є зброєю (і інформаційні війни можуть завдавати шкоди незгірш від «гарячих»), а тому вміння правильно послуговуватися інформацією на всіх рівнях є важливим навиком медіаграмотної людини, яка вміє передусім перевіряти джерела, які цитує, та належно їх оформлювати. 

Проблемою сьогоднішнього часу є вирвані з контексту думки визначних осіб, що набувають нового значення (часто навіть суперечать думці, яку вкладав у них автор). Не менш абсурдним явищем є приписування окремих висловів знаменитим постатям минулого та сьогодення.

Сьогодні можемо зустріти жартівливі меми на кшталт: «Я ніколи не довіряв тим нашим патріотам, які принципово не розмовляють українською мовою, мають екаунт російською мовою та електронні скриньки на московських ресурсах і тупо поширюють російськомовні статті та дописи» з підписом «Дмитро Донцов про користувачів Facebook». Звичайно, що кожна освічена людина зрозуміє україноцентричну позицію, подану з гумором через приписування ідеологові інтегрального націоналізму ХХ ст. наведених слів. Проте на теренах Інтернету справді існує та множиться незліченна кількість фейкових цитат, якими послуговуються легковірні користувачі, навіть не підозрюючи обману. Тому на нашому ресурсі ми подбали про якісну підбірку афоризмів та цитат різноманітної тематики на будь-який смак.