7 звичок, через які ваш мозок буквально зменшується і гірше працює

Звучить кепсько, але це частина природного процесу старіння. Все ж певний спосіб життя може погіршити стан вашого мозку - буквально зменшити його. Наші звички і токсичне оточення можуть негативно впливати на структуру і роботу мозку, навіть руйнуючи його клітини, тим самим роблячи його фізично менше.

1. Стрес.

Високий рівень гормону стресу кортизолу пов'язаний зі зменшенням обсягу головного мозку, що погіршує пам'ять і розумові здібності.

2. Дефіцит сну.

У людей, які регулярно недосипають, менша маса мозку, ніж у тих, хто спить довше. Але ніколи не пізно почати достатньо спати, - впевнені нейропсихологи.

3. Алкоголь.

Дослідження показують, що навіть помірне вживання алкоголю пов'язане зі скороченням розміру гіпокампу - частини мозку, пов'язаної з когнітивною функцією і навчанням.

4. Неактивність.

Активний спосіб життя корисний не тільки для тіла, але і для мозку. Сидячий спосіб життя може з часом вплинути на зменшення обсягу мозку, особливо з віком, погано впливаючи на здатність думати і обробляти інформацію. Справа в тому, що фізична активність підвищує приплив крові до передньої поясної кори мозку, яка активується, коли потрібно швидко думати.

5. Фаст-фуд.

Те, що ви їсте, теж може впливати на здоров'я вашого мозку. У фаст-фуді зазвичай багато цукру, солі та жиру, що впливає на те, як мозок формує пам'ять і може в підсумку привести до хвороби Альцгеймера. Одне дослідження показало, що регулярне вживання солодких напоїв і фаст-фуду, а також м'ясних напівфабрикатів зменшує гіпокамп.

6. Куріння.

Сигарети шкодять не тільки легеням, але і мозку. Вчені виявили, що у курців тонша кора великих півкуль, зона, яка впливає на пам'ять, мова і сприйняття. Якщо перестати палити, можна трохи відновити товщину кори, але цей процес дуже повільний.

7. Рутинний спосіб життя.

Можливо ви захочете стати більш спонтанними. Тому що коли ми починаємо все робити на автоматі, мозок просто перестає працювати і починає зменшуватися.

Джерело