Петро Могила

релігійний, політичний і освітній діяч, митрополит Київський, Галицький і всієї Русі
1597.01.10 - 1647.01.11
Біографія, цікаві факти з життя

Петро Могила – вихідець із древнього молдавського роду бояр. Народився 21 грудня 1596 року в родині валаського та молдавського князя Симеона Могили та княжни Маргарет. Після смерті Симеона, дружина була вимушена покинути Молдавію з маленьким сином та переїхати на українські землі, що були під владою Речі Посполитої. Тут вони знайшли прихисток в своїх родичів – Стефана Потоцького та Михайла Вишневецького.

Початкову освіту здобув у Львові, а потім навчався в кращих європейських університетах в Польщі, Голландії та Парижі.

Вільно володів грецькою, латинською мовами. Швидко опанував богословську науку.

Брав участь у Хотинській битві 1621 року.

Коли йому виповнилося 30 років, Петро Могила стає архімандритом Печерської лаври. Перебуваючи на цій посаді він займався видавничою справою – за п’ять з половиною років з друкарні Печерської лаври вийшло понад 15 видань. Також він видав власні праці, перекладені з грецької мови.

Петро Могила займався благодійною діяльністю – він дбав про розвиток книгодрукування не тільки в Україні, а й поза її межами.

11 березня 1631 року Петро Могила об’єднує лаврську і братську школи, які функціонували при Богоявленському монастирі на Подолі у Києві. Новоутворений таким чином Києво-Могилянський колегіум стає першим православним університето. Він був створений за зразком вищих західноєвропейських шкіл і утримувався за рахунок Петра Могили.

Виступав проти закриття та руйнації церков та духовних установ. За свої кошти він відреставрував багато церков.

Найвідоміша праця Петра Могили – «Літос» та «Требник».

Петро Могила мав найбільшу та найкращу бібліотеку у Польській державі.

Перед смертю Петро Могила склав заповіт, згідно яким більша частина майна та бібліотека мала перейти школі, яку він заснував.

↓ Показати більше біографії
Петро Могила

Цитати, афоризми, вислови автора

Схожі цитати